Najważniejsze zasady dobierania poszetki

Poszetki to elementy, które po wielu latach ponownie wróciły na dobre do mody męskiej. Aktualnie takie dodatki są stosowane bardzo często w różnych stylizacjach, jednak ich właściwe dobieranie nadal stanowi dość spory kłopot dla wielu mężczyzn. Chodzi tu w głównej mierze o dobre kolorystyczne dopasowanie poszetek do pozostałych elementów stroju. Liczne wzory, materiały, kolory i stylizacje sprawiają, że wiele osób ma spore dylematy.

Istnieją pewnego rodzaju utarte schematy, którymi warto się kierować przy wyborze kolorystycznych wersji poszetek. Najwięcej problemów sprawia dobór wersji kolorystycznej, ponieważ takie dylematy są najważniejsze. Warto zapoznać się z różnymi opcjami stylizacyjnymi obejmującymi poszetki i ich zróżnicowane kolory.

Dopasowanie poszetki do koloru krawata

Najpopularniejsza zasada obejmująca poszetki mówi o tym, że krawat i poszetka powinny tworzyć spójną całość kolorystyczną, chociaż nie muszą być wykonane z tego samego materiału. Innymi słowy do krawatów bordowych warto wybierać poszetki, które posiadają elementy w dominującym kolorze bordowym. Dzięki temu stylizacja prezentuje się atrakcyjnie i spójnie, a krawat nie konkuruje z poszetką. Zasada ta stanowi absolutną klasykę, która spisuje się doskonale w zestawach garniturów do noszenia na co dzień, które nie mogą być nadmiernie kolorowe (np. do pracy). Rozwiązanie to jest idealne również dla osób początkujących.

Poszetka może również nawiązywać do krawata barwą dodatkową, która jest jej drugoplanowym akcentem i znajduje się na różnych detalach, itp. Dobrym pomysłem są białe poszetki posiadające kolorowe krawędzie, które świetnie komponują się z różnymi kolorami krawatów. Można też zdecydować się na wybór wielokolorowej poszetki, której jeden kolor będzie nawiązywał do krawata.

Dobór poszetki do marynarki

Ostatnimi czasy można coraz częściej zauważyć stylizacje bez krawatów. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest dopasowanie poszetki do koloru i stylizacji marynarki. Opcja ta zapewnia wiele ciekawych i stylowych rozwiązań, a poszetka staje się w takiej sytuacji najważniejszym dodatkiem z racji braku krawata. Dobrym pomysłem jest harmonia kolorystyczna z barwą marynarki. Przykładowo można wybrać poszetkę z wieloma wzorami, której jeden z kolorów będzie pasował do marynarki. Jeśli mamy jednak do czynienia z marynarką w kratę to można pomyśleć o dobraniu poszetki właśnie pod kolor kraty.

Poszetka zgrana z koszulą

Kolejnym, dość oczywistym rozwiązaniem jest dopasowanie poszetki do koloru i stylizacji koszuli. Opcja ta jest charakterystyczna przede wszystkim dla odzieży formalnej, w której białą poszetkę należy zestawić z biała koszulą. Dostosowanie chusteczki do koszuli jest również dobrym pomysłem w przypadku mniej formalnych zestawów, które zyskują dzięki temu na swojej atrakcyjności i przyciągają uwagę innych osób.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Bardzo istotną zasadą jest to, aby poszczególne elementy ubioru i dodatki pasowały do całego zestawu, a nie tylko do elementów sąsiadujących. W związku z tym poszetka nie musi pasować wyłącznie do krawata czy też marynarki. Należy dobierać ją tak, aby dobrze się komponowała z pozostałymi elementami stroju. Przy wyborze stylizacji należy pamiętać, aby całość prezentowała się atrakcyjnie i spójnie. Osoby bardziej doświadczone są w stanie stworzyć ciekawe stylizacje z poszetkami, bez konieczności dopasowywania ich do krawata, koszuli czy też marynarki. Można je bowiem parować również z kolorem spodni, swetra, butów czy też skarpet. Możliwości pod tym względem są nieograniczone.

Nasz artykuł o szelkach – https://fashionunique.pl/szelki-do-spodni-co-nalezy-wiedziec-o-tym-dodatku/

Najważniejsze zasady dobierania poszetki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę