Białe botki często kojarzone są z tandetą czy brakiem dobrego smaku. Mimo tego takie obuwie wciąż gości w sklepach, a nawet jest noszone przez niektóre gwiazdy. Czasem białe botki wracają też na wybiegi światowych projektantów i stają się uzupełnieniem stylizacji high fashion. Jak to więc jest z białymi botkami – można je uznać za kicz czy jednak za hit sezonu?

Wszystko zależy od stylizacji

Tak naprawdę trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy białe botki to dodatek modny czy taki, którego lepiej nie mieć w swojej szafie. Wiele zależy bowiem od tego, z czym buty zostaną zestawione. Mogą stać się idealnym, naprawdę modnym uzupełnieniem wielu ubrań, jak i wręcz przeciwnie – wyraźnym znakiem, że dana osoba ma problem z dobrym stylem i odpowiednim komponowaniem stylizacji.

Botki jesień/zima – jak je nosić?

Botki można połączyć z naprawdę wieloma ubraniami. Sprawdzą się zarówno w zestawieniu z modnym dresem, jak i z jeansami. Osoby lubiące odważne stylizacje mogą postawić na połączenie botków z eleganckimi sukienkami. Ważne, by pamiętać o dobieraniu obuwia do zestawów, które będą klasyczne i niewyzywające. Sprawi to, że zamiast wyglądać kiczowato, będą mogły prezentować się naprawdę modnie.

Pomysły na stylizacje

Najważniejsza jest prostota stylizacji. Białe botki będą bowiem prezentować się najlepiej w nieprzekombinowanych zestawach. Można połączyć je na przykład z ramoneską i klasycznymi jeansami. Równie dobrym rozwiązaniem okaże się zestawienie butów ze spodniami z szeroką nogawką, najlepiej z wysokim stanem, dzięki czemu sylwetka wyda się szczuplejsza. Dla podkreślenia jesiennego charakteru stylizacji do spodni można dobrać gruby sweter. Dla osób, które lubią nieco bardziej szalone zestawienia, doskonałą propozycją będzie natomiast zestawienie botków z futrem. Aby jednak nie przekombinować, należy postawić na botki na niskim obcasie dzięki czemu będą wyglądały mniej wyzywająco.

Gdzie można kupić białe botki?

Białe botki dostępne są w wielu sklepach. Znaleźć je można między innymi w River Island. Ciekawe propozycje botków ma również Guess czy Dolce Vita, jak również Wagabond i Topshop. Miejsc, w których można kupić tego rodzaju obuwie, nie trzeba jednak szukać daleko. Również polska firma Just Unique dysponuje ciekawymi propozycjami białych botków.