Moda rządzi się swoimi prawami. Coś, co w jednym sezonie było obowiązkowym elementem szafy każdej modnej kobiety, w następnym roku może zupełnie nie wpasować się w obowiązujące trendy. Ale nic straconego – jest szansa, że za jakiś czas dana moda powróci! Tak się dzieje obecnie.

Moda lat 80

Lata 80. to czas, kiedy królowały dwa zupełnie odmienne gatunki muzyczne: disco i rock. Ówczesna moda wzorowała się na gwiazdach estrady. Na topie były więc jaskrawe, neonowe kolory, koronki, bufiaste rękawy czy wzorzyste, zapinane koszule. Fani rocka nosili ramoneski i bandany. Dodatkowo ciekawymi elementami stylizacji były zapinana w pasie saszetka u mężczyzn oraz… barwne ocieplacze na dolne partie nóg u kobiet. Boom na ten ostatni gadżet nastąpił po tym, jak popularność zdobył słynny film o tańcu.

Stroje z lat 80

Wiele z noszonych wówczas stylizacji powraca co jakiś czas do łask. Od pewnego czasu znów widuje się marmurkowe jeansy. Skórzane kurteczki wciąż są na topie. Kobiety chętnie noszą kolorowe legginsy i tuniki, a sukienka z bufkami to ukochany strój wielu stylowych dziewczyn. Dużym zainteresowaniem u obu płci cieszą się T-shirty z nadrukami: czy to z postacią z filmu albo kreskówki, czy z przyciągającym wzrok napisem. Modne trendy widywane są na co dzień, na ulicach i sklepowych półkach.

Co jest teraz modne?

Obecnie do łask wracają intensywne kolory. Róż we wszystkich odcieniach ponownie święci triumfy. Na popularności nie tracą również romantyczne i stylowe groszki czy delikatne wzory kwiatowe. Zwłaszcza wiosną i latem widuje się sporo sukienek czy bluzek z motywami kwiatowymi, owocowymi, a nawet owadzimi.

Trendy wiosna lato 2017

W obecnym sezonie wiosenno-letnim uwagę zwracają ramiona – a to za sprawą mody na tak zwane bufki. Na wybiegach był to hit. Jest to również nawiązanie do popularnych w latach 80. marynarek z wypchanymi ramionami. Modne ubrania na rok 2017 – czy to bluzki, czy sukienki – mają ogromne bufki na ramionach. A jeśli nie bufki, to innym ciekawym trendem są rozszerzające się do dołu rękawy. Na dolne partie ciała – legginsy i kolorowe cygaretki. Ponadto królują buty bez pięty – lekkie sandałki i niewielkie torebki. Powracają również gorsety!

Osoby, które uwielbiają lata 80., z pewnością nie będą w tym sezonie narzekać na brak ciekawych propozycji ubraniowych. Lata 80. wracają w wielkim stylu!