Chyba każdy fan mody chciałby kiedyś obejrzeć pokaz Chanel na żywo. Jest to zawsze ogromne show, które na pewno robi wrażenie. Nie bez powodu za każdym razem odwiedzają go fotoreporterzy i dziennikarze modowi z całego świata. Pojawiają się również najbardziej liczący się blogerzy.

Wyjątkowe pokazy Chanel

Pokaz Chanel wiosna lat 2018 odbył się jak zawsze w paryskim Grand Palais. Projektanci marki z Karlem Lagerfeldem na czele upodobali sobie tę lokalizację już dawno, ale za każdym razem prezentuje się ona inaczej. Dlatego każdy fashion week jest tak ekscytującym wydarzeniem. Tym razem zgromadzeni mogli podziwiać transatlantyk, Wieżę Eiffla, paryskie uliczki i wodospad. Lagerfeld postanowił przenieść gości do nadmorskiego kurortu. Nie bez powodu wzdłuż pałacu ciągnął się brzeg morza z malowniczymi falami oraz piaszczysta plaża. To właśnie po niej chodziły modelki Chanel. Buty wkładały dopiero na wydmach. Wracały drewnianą promenadą już z nimi na nogach.

Fashion Week SS’19

Propozycje Chanel na przyszły rok

W nowej kolekcji Chanel dominują pastelowe kolory i fasony przywodzące na myśl lata 60. XX wieku. Na wybiegu pojawiły się żółte żakiety z rękawem 3/4, które nosiła sama Jackie Kennedy. Podziwiać można było również krótkie sukienki z printami czy trapezowe spódnice do kolan. Ciekawie prezentowały się nieco męskie żakiety wykonane z tweedu. Nie zabrakło również i odważniejszych barw. Furorę zrobiły dżinsy typu szwedy o bardzo szerokich nogawkach, które kończyły się przed kostką. W drugiej części pokazu Chanel postawiło na bardziej wieczorowe kreacje – sukienki z frędzlami, falbanami czy długie tuniki o kroju tank topu. Były one wysadzane kryształowymi aplikacjami. Na końcu pokazu zaprezentowała się najnowsza muza Lagerfelda – Adut Akech z Sudanu. Czarnoskóra modelka zaprezentowała długą, szyfonową suknię. Pojawił się oczywiście i sam projektant pozdrawiając zgromadzonych gości. Co ciekawe, Lagerfeld ma już 85 lat, ale nadal jest w doskonałej formie. Jakiś czasu temu sporo mówiło się o jego emeryturze, ale na razie nic nie zapowiada, aby projektant się na taka w najbliższym czasie wybierał. To na pewno doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników mody na najwyższym światowym poziomie.