Ubrania pojawiające się na wybiegach często wydają się poza zasięgiem naszej portmonetki. Wzdychamy do prezentowanych podczas pokazu egzemplarzy, po czym  kupujemy w sklepie przeciętną sukienkę, ale sprawdziłam dla Was ile kosztują sukienki projektantów biorących udział w pokazach mody. Oceńcie sami czy to duże kwoty czy nie.

Moda z wybiegu – polskie marki

Moda prezentowana na wybiegu nie musi być bardzo droga jak nam się często wydaje. Owszem sukienki od zagranicznych projektantów są dla większości nieosiągalne, ale zwróćmy uwagę na polskich projektantów mody uczestniczących w pokazach takich jak Fashion Week. Zaliczyć do nich możemy m.in. Just Unique, Lou, Bohoboco i innych.

Just Unique

Na początek weźmy pod lupę sukienki projektantki Izabeli Macudzińskiej z Just Unique. Są one dostępne od ręki w sklepie stacjonarnym w Poznaniu oraz na stronie internetowej butiku. Są to kreacje eleganckie i bardzo kobiece,  zarówno na oficjalne okazję jak i na co dzień. Warto wziąć tu pod uwagę wysoką jakość materiałów z których są rzeczy. Zobaczcie same jak prezentuje się aktualna kolekcja Royal Autumn. Cena sukienek wynosi do 400 zł, nie jest to bardzo wysoka cena jak na jakość wyrobu, ale sklep na swojej stronie posiada także outlet w którym można kupić sukienki jeszcze taniej, więc warto tam zaglądać.

Sukienka koktajlowa Just Uniquebiała dziergana sukienka Just Unique

Lou

Inną marką której sukienki możemy zobaczyć na wybiegu, a jednocześnie możemy zakupić w sklepie internetowym od ręki jest Lou. Domeną Lou są w szczególności sukienki na oficjalne okazje, głównie sukienki koktajlowe i wieczorowe. Te są już nieco droższe, egzemplarze kosztują do 500 zł, ale również jest wiele przecenionych modeli, jak na przykład prezentowany poniżej. Czarna dopasowana sukienka z dużą ilością elastanu, przez co sprawia wrażenie na zdjęciu jakby była ze skóry.

Sukienka Lou czarna dopasowana

 

Bohoboco

Ta marka jest już znacznie droższa. Sukienki z tego brandu cechują się pewnym dostojeństwem, kroje są luźniejsze i trudno o znalezienie w tej kolekcji kusej sukienki. Ceny sięgają 4000 zł. jak w przypadku różowej mieniącej się sukni poniżej, ale większość sukienek kosztuje w okolicach 2000 tysięcy, jak zaprezentowana czarna sukienka oversize  z ciekawymi wycięciami na ramionach.

Różowa wytworna sukienka polskiego projektanta BohobocoCzarna luźna sukienka odpolskiego projektanta

Chaos by Marta Boliglova

Ceniona projektantka Marta Boliglova słynie z doboru wysokiej jakości materiałów oraz stosowania wielu kolorów. Rzeczy owszem można zamówić w sklepie, ale wiele z nich jest wykonywanych dopiero po zamówieniu i nie posiada widocznej ceny, a te które widnieją w przypadku sukienek sięgają 2000 zł, choć w sklepie są także sukienki np. za 400 zł.  . Poniżej kolorowy sweter wykonany z bardzo dobrej jakości wełny, wykonany ręcznie warty w sklepie 1300 zł., obecnie na przecenie wart jest 1000 zł..

Sweter od Chaos by Marta Boliglova