Polskie modelki

Wyjątkowa uroda Polek już dawno została zauważona w świecie mody. Polskie modelki przechadzają się po wybiegach, z klasą prezentując stroje najznakomitszych projektantów. Jak śpiewał zespół Czerwone Gitary „Najpiękniejsze są polskie dziewczyny” i trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, skoro co roku w rankingach najbardziej rozchwytywanych modelek świata w ścisłej czołówce pojawiają się polskie nazwiska. Polskie ikony stylu potrafiły ze słowiańskiej urody uczynić swój atut i wykorzystać szansę, którą dostały od losu. Znane modelki swoją pozycję budowały latami, stopniowo wspinając się po szczeblach kariery, a jak wiadomo dotarcie na sam szczyt w świecie mody jest nie lada wyzwaniem – im to się udało!
O klasie modelki świadczy ilość pokazów u największych projektantów, sesje i okładki w prestiżowych magazynach oraz obecność w kampaniach reklamowych. Polskie znane modelki były twarzami wielu znanych marek (m.in. Givenchy, Louisa Vuittona) oraz gościły na okładkach czasopism o modzie, tym samym zyskując miano ikon stylu.

Modne celebrytki – Anja Rubik, Ania Jagodzińska, Zuza Bijoch

Gdy mówimy o polskich modelkach, które odniosły sukces to od razu pojawia się nazwisko Anji Rubik. W jej przypadku tytuł ikony stylu będzie w pełni zasłużony, gdyż Anja zdobiła okładki takich czasopism jak: „Vogue”, „Numero”, „Harper’s Bazar” czy „V”, była także twarzą reklamującą perfumy Chloé oraz prezentowała na wybiegach kreacje, które wyszły spod ręki takich projektantów jak: Calvin Klein, Stella McCartney, Karl Lagerfeld. Ukoronowanie jej pozycji w świecie modelingu był przyznany przez amerykański magazyn „ELLE” w 2007 tytuł najlepiej ubierającej się kobiety, ponadto „Vogue” uznał ją w swym rankingu za jedną z 10 najlepszych modelek świata. Anja Rubik występowała także w programie Project Runway oraz reklamowała biżuterię firmy Apart.
Sukces w branży modelingowej odniosła także Ania Jagodzińska, która chodziła po wybiegach u najlepszych projektantów, m.in. Givenchy, Louisa Vuittona. Na jej koncie jest wiele kampanii reklamowych, w tym sesje dla m.in. dla Dolce & Gabbana oraz Calvina Kleina. Zdjęcia Anny Jagodzińskiej zdobiły okładki najpopularniejszych magazynów mody, m.in. amerykańskiej i niemieckiej edycji „Vogue’a”.
Do grona znanych polskich modelek zalicza się również pochodząca z Katowic Zuzanna Bijoch. Bijoch była twarzą kampanii Miucci Prada w 2011 roku. Podpisała wówczas kontrakt na wyłączność. Oprócz tego brała udział w pokazach takich marek jak: Gucci, Marc Jacobs, Miu Miu, Christian Dior, Valentino, Givenchy, Alexander McQueen, Alexander Wang, Balenciaga, Louis Vuitton i wiele innych.
Wspomniane wcześniej ikony stylu to nie jedyne znane polskie modelki, bo lista nazwisk jest o wiele dłuższa: Małgosia Bela, Magdalena Jasek, Monika Jac Jagciak, Katrzyna Struss (Strusińska), Magdalena Frąckowiak, Justyna Stolarczyk także z powodzeniem pracują w modowej branży.